KURUMSAL

Dışarıdan tasarımı ile davetkâr, içeriden yenilmez bir savaşçı.

Güvenliğiniz İçin Verilen Emek...

Emek Çelik Kapı ailesi olarak 1975 yılında Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde küçük bir işletmede yaklaşık 35m2'lik bir alanda başladık. Her yeni doğan işletmenin çektiği sıkıntıları büyüme aşamasında bizlerde bizzat yaşadık. 1975 yılından beri sektörde hizmet veren firma olarak sektörün zorluklarını, sorunlarını ve bulunduğu konumu en iyi gözlemleyen firmalardan biri olduk. Firmamızın kuruluşunun ilk yıllarından beri bize gelen teklifleri ve istekleri değerlendirerek müşterilerimizi memnun etmeyi amaçladık ve kendimizi yenileme ihtiyacı hissettik. Organize sanayi bölgesindeki 15.000m2 açık alanımızla ilk etapta 10.000m2 kapalı alanımızı kurarak atölyeden fabrika sistemine geçtik ve bu sektörde yerimizi aldık. İnanç ve özverimizle birlikte tam 38 yıldır ülkemize son 10 yıldır da yurt dışında birçok ülkeye "emek" veriyoruz.

proje

Çelik kapı sektörü son yıllarda giderek büyümekte, ihracat ve istihdam noktasında hem Kayseri hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Özellikle Kayseri ilimizin üretim ve satışta Türkiye'de lider olması sevindirici ama bir o kadarda bizlere sorumluluk yükleyen bir konu. Bizler artan kalite ve ürünlerin hak ettiği standartlara ulaşmasın, rekabetin; kalite, model ve hizmet ağırlıklı olmasının sektörde sürekli bir gelişim sağlayacağı inancındayız.

İnşaat sektöründeki gelişmeler çelik kapı sektöründe de fırsatların oluşmasını sağlamaktadır. Türkiye'de konut ihtiyacının henüz istenilen düzeye ulaşmamış olması çelik kapıya olan ihtiyacın devamını getirmektedir.

Ülkemizin ihracatı her geçen gün büyümektedir. Ve bu büyüme payı içinde çelik kapı sektörü de yerini almaktadır. Bölgemizdeki çelik kapı firmalarının ihracatı komşu ülkelerimizin başta olmak üzere özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türk cumhuriyetlerinde artış göstermektedir. Buna rağmen gelinen nokta tam manasıyla yeterli değildir. Çünkü Türkiye çelik kapı konusunda Avrupa ya henüz tam manasıyla açılamamıştır. Bu konuda kalkınma ajanslarından AB hibe programlarından ve yerel kaynaklardan yararlanılarak sektörde kapı standartlarının belirlenmesi, bununla ilgili denetimler yapılması gereklidir.

Üretimde kullanılan bütün malzemelerin kaliteli ve TSE 'li olması gerekir. Standartlara uygun üretim yapılması, işçiliğe dikkat edilmesi çok önemli. Ayrıca bizim gibi lider olan ve tercih edilen firmalardaki model zenginliği, özel tasarımlar, ekstra güvenli sağlayan teknolojilerin kullanılıyor olması da önemlidir. Günümüzdeki seçkin projelerde standartların üstünde ve detaylarda oluşan kalite farkı ile özel ürünler kullanılmaktadır. Artık hem çelik kapıda hem de iç kaplarda yenilikçi tasarımlar, insan sağlığı ve güvenliği öne çıkaran malzeme ve boyaların kullanılması ve güvenlik ile birlikte estetik açıdan da zengin olan ürünler tüketiciye sunulmalıdır.

2015 Başlayıp 2017 yılında bitirilmesi ön görünen toplam 40.000m2 alanda, 25.000m2 kapalı olmak üzere ülkemize hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Ayrıca mevcut çalışan sayımız 110-120 olarak devam etmekte, ilave yatırım tamamlandığında 200-250 kişi olması hedeflenmektedir. Bu yeni alanla birlikte ihracat ülke sayısını 35 ile 40 olarak hedefliyor. Her geçen gün gelişen Pazar ağı ile ürünlerini tüm dünya pazarına sunan Emek Çelik Kapı Türkiye'nin en doğusundan en batısına kadar Dünya'da ise 25'i aşkın ülkeye ürün yelpazesini sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Şirketimiz gelecek ile ilgili büyüme politikası yatırımları ve hedeflerimiz teknolojik yatırımlarla ülkemizin kapı sektörünün içinde bulunduğu taklitçi ve günü kurtaran zihniyetinden kendine has modelleri ve farklı tasarımları olan bir firma olarak yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz. Marka imajını çelik kapı ve iç kapı konusunda müşteri üzerinde etkin kılan firmamız mutfak dolabında da kalite yeniliklerle ilk sırada yer alacaktır.

Şirketimizin temel prensibi kurumsallaşma şirketin gelecekteki teminatı ve devamında oluşan markalaşma şirketin imajı olarak kabul edilmiştir. Tüketici gözündeki ve hafızasındaki algılamanız ve kimliğinizdir. Bu kimlik uzun bir zaman sürecinde oluşur.Firmamız, estetik ve kaliteyi bir araya getirerek, gelişen ve değişen müşteri taleplerine cevap veren taklit eden değil takip edilen bir dünya markası olmaya devam edecektir.